سبزیجات

    اسفناج با نام علمیSpinacia oleracea یک نوع گیاه یک ساله با ساق و برگ لطیف است. زیستگاه اصلی این گیاه کشور ایران می باشد. این سبزی خوراکی مفید، گیاهی یکساله و روز بلند می باشد و با طولانی شدن روزها، رشد این گیاه افزایش می یابد. برگ های این گیاه صاف و سبز می باشد.  اسفناج دارای ریشه عمیق است.

پیازچه با نام علمی Allium Schoenoprasum گیاهی است دوساله، دارای ریشه های سطحی. انتهای ساقه پیازچه در خاک بصورت استوانه ای ضخیم شده و برگها در اطراف آن قرار میگیرند و مواد غذایی در آنها ذخیره میشود. آب فراوان در زمان رشد و نمو بر عملکرد محصول می افزاید. پیازچه احتیاج زیادی به نور دارد.  

Raphanus sativusتربچه با نام علمی تربچه دوره رشد کوتاهی دارد و در فاصله زمانی 20 تا 30 روز بذر تربچه سبز خواهد شد و گیاه کوچک و خوشرنگ شما آماده برداشت می‌گردد

تره یا گندنا (نام علمی: Allium schoenoprasum) کوچک‌ترین هموند خانواده پیازهای خوراکی است که در آسیا(از جمله ایران)، اروپا و امریکای شمالی می‌روید. تره گیاهی است سه ساله که در ابتدا دارای برگهای بسیار ظریف و ترد و بعداز چندین بار چین برگهایش پهن و ضخیم میشود تکثیر این سبزی از طریق بذر بوده  که در اوایل بهار یا اوایل پاییز کشت میشود.

تره‌فرنگی، Allium ampeloprasum var. porrum تره‌فرنگی یا گندنا (نام علمی: Allium ampeloprasum) یک سبزی از سرده والک و از خانواده نرگسیان است. تره فرنگی گیاهی است از خوانواده لیلیاسه , یک گیاه دو ساله بوده که برای استفاده از ساقه های سفید شده و برگهایش آن را می کارند. و کلیه برگهای تره فرنگی سبز و پهن هستند و قسمت تحتانی این برگ ها در داخل زمین روی یکدیگر...

  تره شادهگان بذر یک بذر ارگانیک است. تره شادگان با دارای برگهای ضخیم است.

جعفری با نام علمی Petroselinum crispum گیاهی است علفی ، دوساله و معطر که ارتفاع آن تا 70 سانتیمتر می رسد . برگهای آن برنگ سبز تیره و دارای بریدگیهای لوزی یا مثلث شکل با تقسیمات رفعی است . گلهای جعفری کوچک برنگ مایل به سبز و بصورت چتر یم باشد میوه آن کوچک به درازای 2 میلیمتر و به قطر یک میلیمتر و دارای بوئی معطر است.

جعفری پیچ گیاهی دو ساله به ارتفاع 3/0 تا یک متر و دارای ریشه راست دوکی شکل یا متورم (بر حسب نژادهای مختلف) و به رنگ مایل به زرد است. به حالت وحشی می روید و در بعضی نواحی پرورش داده می شود. برگهای جعفری، شفاف به رنگ سبز تیره، دارای بریدگیهای لوزی یا مثلث شکل با تقسیمات فرعی است. برگهای قسمت فوقانی ساقه آن، منقسم به قطعات باریک و نوار...

دهقان بذر

Vine Cellar

بذر به بخشی از گیاهان مورد توجه در کشاورزی و باغبانی گفته می‌شود که می‌تواند به تکثیر و تولید مثل آن گیاه منجر شود. در کشاورزی به هر بخش از گیاه که بتواند نسل دیگری از همان گیاه را تولید کند بذر می‌گویند. 

تماس با ما

آدرس

آدرس: تهران ، شهرری ، میدان هادی ساعی ، خیابان شهید آوینی پلاک 110 ، دفتر فروش گروه تولیدی دهقان بذر

تماس با ما

Tel : 021 55951412 --021 55903705

Mobile : 09121266809

Fax : 021 55918159

Telegrm : t.me/dehghaniseeds

email : info@dehghanseeds.com

ایمیل

info@dehghanseeds.com

اولین و تنها مرکز بذرهای استاندارد دراستان تهران