صیفی جات

پیازقرمز

پرینت
 نوع محصول قوطی\گرم پاکت\کیلوگرم کیسه\کیلوگرم میدان مصرف درهکتار
 پیازقرمز ۵۰۰  ندارد ندارد  ۱۰

پیاز قرمز که گاهی اوقات پیاز ارغوانی هم خوانده می‌شود . یک رقم از پیاز با پوست قرمز ارغوانی و گوشت آن به رنگ سفید با رنگ جزیی قرمز است.

این پیاز از نظر اندازه متوسط تا بزرگ است و مزه ملایم تا شیرین دارد. اغلب به صورت خام، کباب یا کمی پخته شده با غذاهای دیگر مصرف شده یا به خاطر رنگش به سالاد اضافه می‌شود. زمانی که پخته شد رنگ قرمزش را از دست می‌دهد.پیاز قرمز در سراسر سال قابل دسترسی است. رنگ قرمز به علت آنتی سیانیدین‌هایی مثل سیانیدین است. پیاز قرمز (در مقایسه با پیاز سفید و زرد) مقدار زیادی زردینه و فیبر دارد.

پیاز قرمز را می‌توان ۳ تا ۴ ماه در دمای اتاق نگه داشت.

از پوست پیاز قرمز برای رنگ کردن استفاده می‌شود.

پیاز (onion) یکی از مهمترین سبزی های مردم دنیا محسوب میشود و سطح وسیعی از مزارع دنیا را به خود اختصاص داده است

 

این رقم از پیاز از نوع پیاز هاي روز بلند می باشد. اين ارقام براي توليد پياز،‌ احتياج به طول روز زياد و درجه حرارت بالا دارند . طول روز مناسب براي تشكيل پياز در اين ارقام حدود 16 ساعت است و نواحي كشت اين ارقام در ايران ،‌ مناطق سرد و معتدل سرد مي باشد. اين ارقام در اوايل بهار كشت و در اواخر تابستان يا اوايل پاييز برداشت مي شوند. دوره رشد آنها حدود 6 ماه مي باشد. قابليت انبار كردن و حمل و نقل اين ارقام معمولا خوب است .

شرایط  اقلیمی کاشت پیاز قرمز

 پیاز قرمزگیاه سبزی فصل خنک است و بهترین رشد و نمو را در درجه حرارت25-12 درجه سانتی گراد دارد . انواع مختلف پیاز قرمز نسبت به طول روز و دما عکس العمل های متفاوتی نشان می دهند. اغلب انواع  پیاز قرمزدر دمای کم تولید ساقه گل دهنده می کنند بنا براین برای بذر گیری به دمای پایین احتیاج هست. با بذر پاشی در بهار ابتدا ریشه و برگ تولید می شود. تولید پیاز قرمز سپس تحت شرایط روزهای بلند و دمای بالا تشکیل و یا افزایش می یابد . انواع روز متوسط در مناطقی با آب و هوای ملایم ( عرض جغرافیایی 38-32 درجه ) پرورش می یابند . پیاز قرمزهای روز بلند در عرض های جغرافیایی بالاتر از 38 درجه پرورش می یابند.بهترین روش برای پیدا کردن مکانی با نور مناسب، نظارت بر آن  محوطه است.برای این کار در طی یک روز  هر دو ساعت وقت بگذارید و توجه کنید که در تمام طول روز نور داشته باشد.سپس مکانی که دارای بیشترین نور خورشید برای پیاز قرمز است را انتخاب کنید.

جوانه زدن پیاز قرمز

کاشت مستقیم بذر به دلیل کوچکی بذر ها و نیاز حیاتی آنها به تامین رطوبت کافی طی جوانه زنی ممکن است نیاز به مراقبت های بیشتری داشته باشد .بعد از کاشت بذر پیاز قرمز، در صورت رعایت کردن شرایط کشت، ظرف یک هفته جوانه ها ظاهر خواهند شد.

زمان کاشت پیاز قرمز

کاشتن گیاه در زمین:هنگامی که یک  تا یک  و نیم هفته گیاهان روزهای سختی را سپری کردند، وقت آن است که آنها را بکارید.  وقتی درجه حرارت  10 درجه سانتی گراد شد،  آنها را در فضای بیرون بکارید.  زمانی که گیاهان را می کارید درجه حرارت بیرون زیر20 درجه نباشد. هر گیاه باید تا حدود 3 سانتی متر کاشته شود.معمولاً نیمه ی اول فروردین ماه، زمان خوبی است.البته، اگر اواخر زمستان بود،  کمی صبر کنید.

بذر پاشی  پیاز قرمز

اگر فضای مناسبی در اختیار دارید بذرها را با فاصله ی 3.5 سانتی متر از هم بکارید. سپس بذور را به عمق 3 سانتی متر بکارید.

 کود دهی پیاز قرمز 

همیشه قبل از کاشت ازت به خاک اضافه کنید، زیرا  پیاز قرمز برای رشد خوب  به ازت نیاز دارد.  می توان ازت را در فصل پاییز اضافه کنید تا برای بهار آینده کمک کننده باشد.ساده ترین راه برای افزودن ازت، استفاده از کود حاوی ازت است.

نیاز خاکی  بذر پیاز قرمز

پياز نسبت به اسيديته خاك بسيار حساس است . بهترين محصول پياز در خاكهايي با PH   5/6 تا 8/5  به دست مي آيد . پياز در PH  كمتر از 8/5 نمي تواند رشد كند ،‌ چون در اين PH  يون آلومينيوم سمي است در اين صورت با اضافه كردن آهك ،‌ PH  خاك را بالا مي برند  . اضافه كردن 1 تا 2 تن آهك آب ديده در هكتار ،‌ متناسب با نوع PH  خاك ،‌ توصيه شده است .از طرفي در PH  بالاتر از 5/6 بعضي از عناصر مانند منگنز براي پياز غير قابل استفاده است .

 نحوه و زمان برداشت گیاه پیاز قرمز 

پياز را مي توان يا به صورت پيازچه و يا غده هاي رسيده برداشت نمود . زمان برداشت پياز بستگي به آب و هوا و خاك ،‌ نوع رقم و وضع بازار دارد .بعضي از ارقام ،‌ به خصوص ارقام خارجي پياز ،‌ غده هاي خود را در روي سطح زمين تشكيل مي دهند . لذا با دست قابل برداشت هستند . ولي براي برداشت ارقام ايراني حتما بايد از بيل و يا ابزار مكانيكي استفاده كرد .

 خواص درمانی و دارویی گیاه پیاز قرمز آذر شهر پیاز قرمزها سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند.

  • پیاز قرمز حاوی مواد قوی ضدسرطانی است.
  • پیاز قرمز لثه‌ها را تقویت می ‌کند و رنگ چهره را روشن می ‌سازد.
  • پیاز قرمز با تنظیم قند خون از ابتلا به دیابت جلوگیری می‌کند. 
درباره این محصول هر آنچه که مبهم است از ما بپرسید

دهقان بذر

Vine Cellar

بذر به بخشی از گیاهان مورد توجه در کشاورزی و باغبانی گفته می‌شود که می‌تواند به تکثیر و تولید مثل آن گیاه منجر شود. در کشاورزی به هر بخش از گیاه که بتواند نسل دیگری از همان گیاه را تولید کند بذر می‌گویند. 

تماس با ما

آدرس

آدرس: تهران ، شهرری ، میدان هادی ساعی ، خیابان شهید آوینی پلاک 110 ، دفتر فروش گروه تولیدی دهقان بذر

تماس با ما

Tel : 021 55951412 --021 55903705

Mobile : 09121266809

Fax : 021 55918159

Telegrm : t.me/dehghaniseeds

email : info@dehghanseeds.com

ایمیل

info@dehghanseeds.com

اولین و تنها مرکز بذرهای استاندارد دراستان تهران